سادات فاطمی :انجمن کتابخانه ها نقش پایگاه فرماندهی نهضت مطالعه را دارند

 

انجمن کتابخانه ها نقش پایگاه فرماندهی نهضت مطالعه را دارند

در اولین روز از هشتمین گردهمایی انجمن کتابخانه های سراسر کشور، سید جواد سادات فاطمی معاون اموراستان ها، مجلس و مشارکت های نهاد کتابخانه های عمومی کشور گفت: انجمن کتابخانه های عمومی نقش پایگاه فرماندهی نهضت مطالعه را دارند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی چهارمحال و بختیاری، معاون اموراستان ها، مجلس و مشارکت های نهاد کتابخانه های عمومی کشور در این گردهمایی اظهار داشت: انجمن ها باید هماهنگی های لازم را در خصوص جذب اندیشه و سیاست دستگاه های مختلف در راستای ترویج کتابخوانی داشته باشند.
وی عنوان کرد: در جلسات انجمن باید نقاط ضعف و قوت سنجیده شود و با هماهنگی و همفکری دیگر دستگاه ها تصمیمات مناسبی در خصوص ترویج کتابخوانی و مدیریت مطالعه اتخاذ شود.
سادات فاطمی در ادامه با اشاره به جایگاه کنونی انجمن های کتابخانه های عمومی کشور، گفت:  در گذشته  انجمن ها به صورت یک انجمن مالی و حمایتی به ایفای وظیفه می پرداختند، اما در طی تحولات اخیر با تغییر این نگاه، پیگیری موضوعات مالی از اقدامات این نهاد خارج شده است.
وی با بیان اینکه در طی مدت دو سال اخیر از تمام ظرفیت انجمن های کتابخانه ها در راستای نهادینه سازی فرهنگ مطالعه استفاده شده است،گفت: با توجه به ضرورت و اهمیت این موضوع از فعالان برگزاری جلسات در سطح استان ها تقدیر و تجلیل شد و انجمن هایی که کارنامه پرباری نداشتند مورد تذکر قرار گرفتند.
معاون اموراستان ها، مجلس و مشارکت های نهاد کتابخانه های عمومی کشور، با تاکید بر ضرورت پایبندی مسئولان به نهادینه سازی ارزش های معنوی در جامعه، گفت: " در عصرعمل و مدیریت جامعه، مفهوم دینی و آموزه های دینی را باید ثابت کنیم و به دنیا بفهمانیم که عزت همیشه در سایه اتصال به خداوند معنا می یابد، همان گونه که این موضوع را در جامعه کنونی به نظاره هستیم "
/ 0 نظر / 24 بازدید