بازدیدرئیس کمیسیون اصل نود مجلس از کتابخانه عمومی شهید اشرفی اصفهانی

رئیس کمیسیون اصل 90مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: کتابداری شغلی ارزشمند و تأثیرگذار است رئیس کمیسیون اصل 90مجلس شورای اسلامی در بازدید سرزده از کتابخانه عمومی شهید اشرفی اصفهانی اظهار داشت: کتابداری شغلی ارزشمند و تأثیرگذار است

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان همدان، محمدعلی پورمختار نماینده مردم شهرستان های کبودرآهنگ و بهار درمجلس شورای اسلامی بصورت سرزده از کتابخانه عمومی شهید اشرفی اصفهانی بازدید نموده و از نزدیک ضمن بررسی فعالیت‌های صورت گرفته و مشکلات موجود در کتابخانه‌های عمومی شهرستان، نظرات اعضاء فعال کتابخانه‌های عمومی را درخصوص ضعف و قوت  کتابخانه جویا شدند.
رئیس کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی  طی این بازدید ضمن اشاره به جایگاه ارزشمند مراکزفرهنگی درسطح جامعه افزود: کتابخانه‌های عمومی بستری مناسب درجهت تامین نیازهای علمی و آموزش  افراد در جامعه می باشد.
وی ادامه داد: کتابخانه‌های عمومی  باید محل رفع نیاز‌ها و سؤالات علمی مردم در موضوعات مختلف باشد که این مورد با  تأمین  منابع مکتوب برای گرایش ها و سلیقه های مختلف امکان پذیرخواهدبود.
پورمختار ضمن ابراز خرسندی از رشد شاخص های فنی کتابخانه‌های عمومی این شهرستان با اشاره به  تلاش های ارزشمندکتابداران درعرصه ترویج فرهنگ مطالعه مفید دراین شهرستان اذعان داشت: کتابداری یک شغل بسیار ارزشمند و شرافتمندانه‌ای است که نصیب کارکنان کتابخانه‌های عمومی شده است و آنها باید ضمن غنیمت شمردن این فرصت، درجهت تحقق فرامین مقام معظم رهبری (مدظله العالی) درجهت نهادینه کردن فرهنگ مطالعه دربین مردم گام های موثری بردارند.
وی ضمن اشاره به ضرورت تعامل ادارت شهرستان دربه نتیجه رسیدن اهداف و برنامه‌های بزرگ در شهرستان افزود: موفقیت در اجرای برنامه‌های فرهنگی نیازمند تعامل و همکاری گسترده بخش ها و دستگاه‌های مختلف فرهنگی در جامعه می باشد.
 رئیس کمسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی ضمن اشاره به درخواست اعضای کتابخانه‌های عمومی درجهت بروزرسانی منابع علمی و غنی سازی این گونه منابع درکتابخانه‌های عمومی خواستار ارتباط و تعامل بیشتر مسئولین کتابخانه‌های عمومی با انتشارات فعال دراین حوزه در داخل و خارج از استان شد.


درادامه سیدجوادمعینی رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان نیز با تقدیر از حضور رئیس کمسیون اصل 90مجلس شورای اسلامی درکتابخانه‌های عمومی شهید اشرفی اصفهانی و قدس ویان  ،حضور وی را مایه دلگرمی مسئولین کتابخانه‌های عمومی دانست و گفت: این اقدام نشان از توجه ویژه نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی به مقوله کتاب و کتابخوانی دارد وامید است با حمایت های مسئولین، اقدامات گسترده‌ای در راستای اعتلای بیش از پیش کتابخانه‌های عمومی صورت پذیرد.

رئیس اداره کتابخانه های شهرستان کبودرآهنگ با اشاره به تلاش دلسوزانه کتابداران این شهرستان در رشد شاخص های مدنظر نهادکتابخانه های عمومی دراین منطقه افزود: در6باب کتابخانه نهادی و 2باب کتابخانه مشارکتی فعال دراین شهرستان برای 6000نفر از اعضای فعال این کتابخانه ها 75000جلدکتاب موجود می باشد که سرانه شاخص های کتاب و عضو دراین شهرستان بالاتر از میانگین کشوری واستانی قراردارد.

معینی ادامه داد :سرانه زیربنای کتابخانه‌ها دراین شهرستان 48/1مترمربع برای هرصد نفرمی باشدکه  تنها ضعف شهرستان درحوزه کتابخوانی، پایین بودن این شاخص از میانگین استانی می باشد که  جهت رفع این مشکل و بهر ه برداری سریع از پروژه های نیمه کاره روستای داق داق آباد و کتابخانه شهرشیرین‌سو و شروع اجرای پروژه روستای دستجرد، حمایت و همکاری بیشتر مسئولین استانی وشهرستانی را در اختصاص اعتبار لازم به این امر ضروری دانست.
/ 0 نظر / 21 بازدید