کتابخانه های ملی و مهم دنیا

46. کتابخانه های Saint-Geneviève

A کتابخانه های Sainte-Geneviève در پاریس واقع شده است. این توسط هانری Labrouste طراحی شد و ساخت و ساز از 1850 1838 به طول انجامید.

45. کتابخانه دانشگاه زوریخ

کتابخانه رائول والنبرگ موسسه در دانشگاه زوریخ. کتابخانه شش طبقه در داخل یک ساختمان تاریخی 1908 به دانشکده حقوق در دانشگاه زوریخ، سوئیس ساخته شده است. کارگردان سانتیاگو کالاتراوااین پروژه نوآوری در طراحی و مهندسی و پیشنهاد یک مداخله معقول در ساختمان، احترام به مواد اولیه و ساختار است. کالاتراوا شده است، به جای پنهان کردن حیاط داخلی در زیر چند طبقه، ایجاد کتابخانه به عنوان یک ساختار اضافی ارائه شده، تبدیل حیاط به دهلیز که دریافت نور خورشید از طریق پشت بام. فضاهای جدید در داخل حیاط به حالت تعلیق در آمد و شش طبقه از اتاق های مطالعه، حلقه های بیضی شکل با تنها چهار امتیاز پاسیو. قاب فلزی احساس را می دهد که محل شناور است. راه حل ایجاد یک وضوح مدرن و کاملا مستقل از ساختمان های موجود است. (منبع) (عکس بنجامین آنتونی Monn)

44. کتابخانه کمک، پرتغال

کتابخانه راهنما است که یکی از قدیمی ترین کتابخانه ها در پرتغال طبیعت و غنای وجوه مالی خود را، دارایی ها به عنوان یک کتابخانه است که بر حفاظت، مطالعه و انتشار بایگانی سند خود را مشخص شده است. این کتابخانه در بال خود را از کاخ 1755 راهنما از ژوئن 1880 واقع شده است. از پنج اتاق است که قدیمی ترین کتابخانه منطقه را تشکیل می دهند، باز هستند را به عموم مردم اولین سه، که در خصوص ابعاد آن، ارتفاع قفسه ها و گالری های مبلمان، و سقف تزئین شده با تکنیک نقاشی ابرنگی متمایز " trompe l'oeil "، خوزه پریرا تاریخ و زمان. در آن نهفته است، در معرض در ویترین های مختلف مجموعه ای از گونه های مستند ارزشمند در دست نوشته و چاپ شده به عنوان نمونه کوچکی از کتابخانه. همچنین شامل مجموعه ای از قطعات و آثار باستانی (هجدهم / نوزدهم) از صحاف های قدیمی از کتابخانه سلطنتی است. منشاء کتابخانه راهنما قدمت آن به قرن پانزدهم به عنوان کتابخانه سلطنتی، نام سابق آن است. پس از قرن شانزدهم (؟) در برج غرب کاخ Ribeira نصب شده است قابل ملاحظه ای توسط D. غنی شده جان V، شده از دست دادن بسیاری از غنیمت غنی در زلزله 10، و پس از آن ما به اسکان مجدد خود را در خانه ها از چوب متصل به کاخ (چادر سلطنتی) راهنما اقدام است. (منبع)

43. کتابخانه ملی فرانسه

برای کسانی که به تماشای فیلم «اختراع هوگو کاباره» و مجذوب با صحنه های در کتابخانه او به نظر می رسد در اطراف. کتابخانه ملی فرانسه (کتابخانه ملی فرانسه) در پاریس یک شاهکار هنری Labrouste است که، علاوه بر معمار، نشان می دهد سطح کوچک جواهر و سنگهای قیمتی از مهندس شما وجود دارد می باشد. قبل از رسیدن به موفقیت به عنوان یک معمار با طراحی از کتابخانه ملی (1850 1843)، Labrouste در حال حاضر طراحی شده تا به حال کتابخانه های Sainte-Geneviève (1868-1862)، که فضای داخلی توسط ستون ها و بازیگران خزانه آهن. این اولین بار است که معمار با استفاده از یک قاب آهن در یک ساختمان عمومی بود. (منبع)

42. کتابخانه Widener در دانشگاه هاروارد، ایالات متحده آمریکا

A هری Elkins Widener یادبود کتابخانهشناخته شده به عنوان Widener کتابخانه، ساختمان اولیه از سیستم کتابخانه دانشگاه هاروارد است. این محور این کتابخانه 15,6 پیچیده در مجموع 90 میلیون جلد، بزرگترین مجموعه دانشگاه در جهان است. بر اساس داستانی به کار افسانه Cthulhu، HP Lovecraft، چند نسخه موجود از Necronomicon قرار دارد وجود دارد.

41. کتابخانه کانازاوا، ژاپن

در حدود یک هزار سوراخ 6 نشانه گذاری خارجی بتنی این کتابخانه در کانازاوا، ژاپن، طراحی شده توسط معماران Kazumi Kudo و Horiba هیروشی از ژاپن شرکت Coelacanth K & H معماران. (دیدن عکس های بیشتر)

40. لی یوان کتابخانه

لی یوان کتابخانه، طراحی توسط آتلیه Lixiaodong، نهفته است در روستای کوچک Huairou دو ساعت از پکن است. این است که هم مدرن و هم یک صحنه تفکر در سکوت، مناسب برای خواندن مردم محلی که می خواهید شرکت کتاب.

یکی از این ایده این بود که برای تکمیل چشم انداز با ساختمان. بنابراین به جای اضافه کردن یک ساختمان جدید در داخل مرکز روستا، این مکان در نزدیکی کوه ها، پنج دقیقه از مرکز روستا انتخاب شد. (منبع)

39. کتابخانه جدید اشتوتگارت

این پیشنهاد توسط معمار کره ای یون یانگ یی در میان نوشته های رقابت 80 235 طراحی جدید برای کتابخانه مرکزی در شهر اشتوتگارت انتخاب شده است. ساخت و ساز هزینه 1999 میلیون و سه سال پیش آغاز شد. یی را ایجاد کرده است یک مکعب یکپارچه با دو طبقه زیرزمینی و نه بالا. اساسا، کل ساختمان، هر دو در داخل و خارج سفید است. طبقه اصلی کتابخانه دایره یک فضای باز با سطوح متصل شده توسط راه پله. قفسه ها در دیواره های اطراف هر یک از طبقات هستند. (منبع)

38. کتابخانه صومعه Mafra

کتابخانه بزرگترین گنجینه از Mafra آن است، با کف سنگ مرمر، قفسه در سبک روکوکو و مجموعه ای از بیش از 13 کتاب با اتصالات چرم حک طلا، از جمله نسخه دوم Lusiads از Camões لوئیس د. واقع در پایین طبقه دوم ستاره از کاخ است، به اندازه در عظمت با کتابخانه صومعه Melk، اتریش. Caetano ساخته شده توسط مانوئل د سوزا، 9.5 متر طول 88 40.000 عرض و ارتفاع است. کف سنگ مرمر با شکوه صورتی، خاکستری و سفید پوشش داده شده است. قفسه های چوبی روکوکو، واقع در دو ردیف کناری بالکن شامل هزاران جلد چرم محدود از هم جدا شده است، شاهد وسعت دانش غربی از قرن نوزدهم قرن چهاردهم است. در میان آنها بسیاری از جواهرات کتابشناختی، به عنوان incunabula. این حجم با شکوه در کارگاه های محلی محدود شده بودند، نیز توسط مانوئل Caetano د سوزا. (منبع)

37. کتابخانه ملی برزیل

کتابخانه ملی کتابخانه ملی از ریو دو ژانیرو، نیز نامیده می شود، مخزن میراث کتابشناختی و مستند برزیل، توسط یونسکو به عنوان در نظر گرفته شده است، 7 کتابخانه ملی جهان و همچنین بزرگترین کتابخانه آمریکای لاتین است. از جمله مسئولیت های بسیاری از او را شامل حفظ، به روز رسانی و انتشار مجموعه ای از بیش از هشت میلیون قطعه، که با ورود از کتابخانه سلطنتی پرتغال به برزیل آغاز شد و به طور پیوسته افزایش می یابد، از کمک های مالی، جمع آوری و قانونی سپرده است. (منبع)

36. رویال پرتغالی خواندن

سلطنتی خواندن پرتغالی، کتابخانه های سنتی و فرهنگی نهاد Lusophone، در خیابان لوئیس د Camões، شماره 1521، در مرکز شهر ریو دو ژانیرو، برزیل واقع شده است. این است که توسط موسسه دولتی میراث فرهنگی شده است. ساختمان ستاد فعلی، طراحی شده توسط معمار پرتغالی رافائل دا سیلوا و کاسترو، و بین 1495 1887 سبک neomanuelino ساخته شد. این سبک معماری به تداعی نیروی پربرکت گوتیک رنسانس در زمان اکتشاف ها، نوآوری ها پرتغالی، شناخته شده به عنوان Manueline در پرتغال برای داشتن مصادف با سلطنت شاه مانوئل I (1880-30) (منبع).

35. کتابخانه ملی بلاروس Minski

یک کتابخانه قابل توجه، کتابخانه ملی بلاروس به صورت rombicuboctaedro (affffff!). این ساختمان دارای طبقه 8000 و در 1922 افتتاح، با وجودی که این کتابخانه در عمل از سال 2006. این عرشه مشاهده و کنسرت های عمومی در چمن شما. کتابخانه بیش از 22 هزار آیتم و دارای سومین مجموعه از آثار روسی در جهان است.

34. باروک کتابخانه دانشگاه کویمبرا، پرتغال

کتابخانه عمومی از دانشگاه کویمبرا در عمل از ابتدای از 19 قرن بوده است. امروز دارای بیش از یک میلیون جلد کتاب را با یک ساختمان جداگانه ای برای کتاب های قبلی قرن 16: کتابخانه باروک است. معماری آن است که در سبک باروک با شکوه با شکوه است.

33. کتابخانه ملی سنگاپور

کتابخانه ملی از سنگاپور در داستان 200 ساختمان بالا، ساخته شده در 2005. این کتابخانه دارای بیش از 16 هزار کتاب و همچنین دارای یک مرکز هنری با تئاتر 615 به مردم است. این ساختمان با باغ های متعددی است که چشم پوشی شهر سنگاپور تزئین شده است.

32. کتابخانه استکهلم عمومی

کتابخانه عمومی استکهلم، یکی از قابل توجه ترین ساختمان در شهر است. این کتابخانه در 2,4 افتتاح شد و توسط گونار Asplund، یکی از مهم ترین معماران سوئد طراحی شده است. داخلی بخش عمده ای از ساختمان کلاه فرنگی است که به بازدید کننده یک دید بصری خشنود از قفسه های کتابخانه های بسیاری در امتداد دیوار. کتابخانه استکهلم عمومی بیش از 2 میلیون جلد کتاب و بیش از 1928 میلیون مورد از رسانه ها مخلوط.

31. کتابخانه از Rijkmuseum، آمستردام، هلند

کتابخانه موزه ملی هلند در آمستردام واقع شده است. این کتابخانه در تاریخ هنر متمرکز شده است و دارای بیش از حجم 3.200. جالب توجه است، فروشگاه آنلاین از کتابخانه Rijkmuseum است نمایش بیش از یک هزار 20 جزوه، 140 1000 کاتالوگ هنر فروش، مجلات و 350.000.

30. کتابخانه خوزه Vasconcelos، مکزیکو سیتی، مکزیک

کتابخانه Vasconcelos خوزه است ساختمان فوق العاده است. رئیس جمهور سابق مکزیکی ویسنته فاکس گفت که یکی از پیشرفته ترین ساختمانهای قرن 2006. این هزینه تقریبا 2000 میلیون دلار برای ساخت و بزرگترین سرمایه گذاری دولت در زیرساخت های فاکس به طول انجامید که از 100 21 بود. سیستم بایگانی بصری خیره کننده است، همانطور که در تصویر دیده می شود، و تکمیل شده توسط بسیاری از مجسمه های شگفت انگیز، از جمله یک هنرمند گابریل Orozco، یک اسکلت نهنگ واقعی نقاشی شده است.

29. هرزوگ کتابخانه مرداد Wolfenbüttel، آلمان

در 18 توسط دوک آلمان تاسیس شده و در سراسر قرن 15 یکی از بزرگترین کتابخانه های اروپا بود. مجموعه کتابخانه بیش از 900 هزار کتاب، بیش از یک سوم از آن روز به 17 قرن 1572 چاپ شد.

28. کتابخانه جدید اسکندریه، اسکندریه، مصر

کتابخانه اسکندریه بزرگترین کتابخانه دوران باستان بود. کتابخانه جدید اسکندریه بنای یادبود و تلاش در بازسازی است. هزینه 500.000 میلیون دلار شد و در 2002 تکمیل شده است. آن را به عنوان یک مرکز فرهنگی توابع و شامل یک سیاره، یک آزمایشگاه برای مرمت نسخ خطی گالری هنر، و فضای نمایشگاه، موزه، یک مرکز کنفرانس و کتابخانه طاقچه برای کودکان، جوانان، و کور است. در حال حاضر، کتابخانه شامل بیش از 220 کتاب.

27. کتابخانه آکادمی فیلیپس اکستر، اکستر، نیوهمشایر

کتابخانه آکادمی فیلیپس اکستر بزرگترین کتابخانه در جهان از مدرسه بالا است.

26. کتابخانه جرج Peabody، بالتیمور، مریلند

جورج Peabody کتابخانه یک کتابخانه تحقیقاتی از دانشگاه جانز هاپکینز است و در اصل Peabody موسسه کتابخانه، نهادی است که به عنوان یک مرکز فرهنگی برای بالتیمور. کتابخانه بخشی از موسسه از 61 19 تا زمانی بود که این ویژگی از شهر بالتیمور شد. به پایان رسید تا رفتن به دانشگاه جانز هاپکینز در 1982، جایی که او در حال حاضر دارای مجموعه های ویژه دانشگاه. بسیاری از عناوین در تاریخ مجموعه ای از قرن 1967. ویژگی های داخلی به دهلیز پا 1878 بلند، کفپوش سنگ مرمر سیاه و سفید است.

25. صومعه کتابخانه Wiblingen، اولم، آلمان

صومعه در Wiblingen 18 و بازسازی در سبک باروک، قرن 1093 تاسیس شد. کتابخانه قابل توجه برای مورخان هنر به دلیل تزئینات غنی است. قبل از ورود بازدید کنندگان کتابخانه می توانید کتیبه "در موجود omnes اصطلاحنامه sapientiae و همکاران Scientiae،" که به معنی "از کجا ذخیره می شوند و تمامی گنجینه های علم و دانش،" نقل قول مناسب برای هر کتابخانه را ببینید.

24. کتابخانه شتو د Chantilly، Chantilly، فرانسه

این بخشی از یک ملک فرانسوی است که همچنین شامل یکی از مهم ترین گالری هنر در فرانسه است. بخش اصلی از اموال (قلعه بزرگ) در 12.500-1300 با یکی دیگر از ساختمان دور افتاده و دور از ساختمان اصلی (پتی Chateu) به در 1881 ساخته شده ساخته شده است. قصر بزرگ در طول انقلاب فرانسه نابود شد و بعد از آن به طور کامل بازسازی 1875 1560. کتابخانه شامل بیش از 1531 1528 نسخه های خطی و چاپ شده است، از جمله کتاب مقدس گوتنبرگ و 200 درباره نسخه های خطی قرون وسطی.

23. کتابخانه ایالتی ویکتوریا، ملبورن، استرالیا

کتابخانه ایالتی ویکتوریا در 500 تاسیس شد و دارای بیش از 1 میلیون کتاب است. محور کتابخانه LaTrobe اتاق مطالعه، یک فضای هشت ضلعی با ظرفیت بیش از 1,5 میلیون کتاب و محققان 1854 و یا خوانندگان می باشد. در نتیجه، اتاق مطالعه LaTrobe بزرگترین گنبد در جهان بوده است.

22. کتابخانه عمومی سالت لیک، سالت لیک سیتی، یوتا

این ساختمان منحصر به فرد ساخته شده در 500.000 است که توسط پنج دیوارهای شیشه ای منحنی شکل پایان دادن در یک نورگیر سقفی 20 هزار متر مربع، تعهد به تمرکز بر روی روشنایی روز معماری محافظت شده است. بالای ساختمان است باغ سقف با درختان و گل است. کتابخانه بیش از کتاب 2003.

21. کتابخانه صومعه Strahov، پراگ، جمهوری چک

کتابخانه Strahov صومعه، واقع در پراگ، صومعه Strahov که در 110.000 تاسیس شد. قسمت های اصلی کتابخانه ها هال کلامی ساخته شده در 1989، و خانه فلسفی تکمیل شده در 1950. این صومعه توسط دولت کمونیست اشغال شده بود، از 1779، و به موزه ملی ادبیات تبدیل شد. هنگامی که رژیم کمونیستی سقوط در 1679، صومعه و کتابخانه به منظور دینی و مذهبی که آغاز مرمت کتابخانه، منجر به ساختار قابل توجه است که دیده می شود امروز بازگردانده شد. کتابخانه است بیش از حجم 1149.

20. کتابخانه در Melk ابی، Melk، اتریش

به صومعه Melk در 12 تاسیس شد و به زودی پس از یک مدرسه تاسیس شد، که منجر به تشکیل کتابخانه در قرن 1089. Melk کتابخانه به سرعت یکی از بزرگترین دارندگان نسخ خطی در جهان تبدیل شد. کتابخانه سقف بلند آراسته شده با نقاشی های زیبا نقاشی های پل Troger است. امروز، کتابخانه است که برای جمع آوری آن از نسخ خطی قرون وسطی شناخته شده است و همچنین دارای مجموعه ای فوق العاده از نسخه های خطی موسیقی است.

19. کتابخانه سلطنتی دانمارک، کپنهاگ، دانمارک

کتابخانه ملی دانمارک است و توسط شاه فردریک در 17 III تاسیس شد. کتابخانه تمام آثاری که در دانمارک از قرن 1648 چاپ دارد. بزرگترین کتابخانه در کشورهای اسکاندیناوی است. بسیاری از آثار مهم ذخیره می شود، از جمله مکاتبات هانس کریستین اندرسون، نقشه های تاریخی این منطقه قطبی وجود دارد.

18. کتابخانه کالج ترینیتی، دوبلین، ایرلند

بزرگترین کتابخانه در دوبلین و ملاقات بسیاری از توابع همین کار را برای ایرلند است که کتابخانه کنگره در ایالات متحده ملاقات. این کتابخانه در واقع از چهار ساختمان مجزا تشکیل شده است، اما قابل توجه ترین کتابخانه های قدیمی از ترینیتی کالج، 1732. "اتاق بلند" در کتابخانه قدیمی یکی از بزرگترین جاذبه های توریستی در ایرلند است.

17. جی واکر، کتابخانه خصوصی

جی واکر مخترع و بازرگان آمریکایی است که با استفاده از ثروت خود را به توسعه یک کتابخانه خصوصی قابل توجه است. واکر دوبله کتابخانه خود را به "کتابخانه واکر از تاریخ تخیل بشر است." کتابخانه است که در خانه خود در کانکتیکات واقع شده و شامل بیش از کتاب های 50.000، از جمله نسخه های اول و بسیاری از موارد ارزش یک موزه است. معماری، طراحی در سطح چند با الهام از آثار Escher است.

16. موزه و کتابخانه مورگان، NY، NY، USA

کتابخانه و موزه مورگان در 1906 تاسیس شد به نگه داشتن مجموعه ای نجیب زاده بانکداری خصوصی JP مورگان. کتابخانه مجموعه خود را از نسخه های خطی، کتابهای چاپ شده، چاپ و نقاشی. همچنین نقشه بسیاری از هنرمندان برجسته، از جمله لئوناردو، رافائل، پیکاسو، میکل آنژ و رامبراند وجود دارد. هنوز هم: تکه های کاغذ که باب دیلن برای نوشتن "Blowin 'در باد"، نقشه مفهوم کتاب آنتوان دو سنت اگزوپری، شازده کوچولو، و یک نسخه خطی از چارلز دیکنز: A کارول کریسمس.

15. کتابخانه صومعه نوعی کنیاک مقوی، آدمونت، اتریش

کتابخانه صومعه نوعی کنیاک مقوی، بزرگترین کتابخانه صومعه در جهان است. کتابخانه 70 هزار جلد است. سقف از کتابخانه متشکل از هفت گنبد، تزیین شده با نقاشی های دیواری توسط Bartolomeo Altomonte آماده است که نشان از پیشرفت دانش بشری است. پروژه کتابخانه به شدت روشنگری را تحت تاثیر خود قرار داده است.

14. کتابخانه ملی سوئد، استکهلم، سوئد

کتابخانه ملی سوئد مسئول برای حفظ تمامی مواد چاپ شده سوئدی است و دارای بیش از 20 میلیون اشیاء.

13. کتابخانه ملی اتریش در وین، اتریش

و کتابخانه کنگره، کتابخانه ملی اتریش مسئول جمع آوری تمام مطالب ظاهر می شود در اتریش است.

12. کتابخانه ابی گال سنت، سنت گالن سوئیس

کتابخانه از ابی گال سنت قدیمی ترین کتابخانه در سوئیس است و در مورد حجم 1983. این کتابخانه توسط Othmar سنت، که تاسیس صومعه سنت گال در 719 تاسیس شد. ایالات متحده سازمان آموزشی، علمی و فرهنگی سازمان کتابخانه به عنوان میراث جهانی در 160.000 نام برده شده است.

11. کتابخانه مرکزی سیاتل، سیاتل، WA

سیاتل کتابخانه مرکزی در 2 باز شد و ویژگی های شیشه ای و معماری فولاد ایجاد شده توسط معماران رم کولهاس و جاشوا پرنس، راموس. هدف این پروژه این بود که به دعوت یک فضای باز و روح، اجتناب از درک مردمی که کتابخانه ها تاریک و خاموش. کتابخانه می تواند ذخیره 1,45 میلیون کتاب و در خدمت بیش از 2004 میلیون نفر در هر سال است.

10. کتابخانه کتاب توماس فیشر نادر است، تورنتو، کانادا

کتابخانه توماس فیشر کتاب های کمیاب بزرگترین مجموعه کتاب نادر در کانادا است. کتابخانه وابسته به دانشگاه تورنتو است. این مجموعه شامل بسیاری از آثار قابل توجه، از جمله نیوتن 'ثانیه Principia (25.000)، برگ اول از شکسپیر، کرونیکل نورنبرگ (1789)، و به خط میخی بابلی قرص 1493 BC. این مجموعه شامل بیش از 1687 مورد است.

9. کتابخانه عمومی نیویورک

الهام بخش در دامنه و وسعت آن است. این بزرگترین سوم در شمال امریکا است، دارای بیش از 3,5 میلیون اقلام در مجموعه خود، و از کتابخانه های خدمت 87 50 میلیون نفر از مردم تشکیل شده است.

8. کتابخانه مجلس شورای اسلامی در اتاوا، کانادا

کتابخانه مجلس شورای اسلامی در اتاوا، کانادا را با این کشور که در پشت دلار کانادا ده بیل را زینت قدردانی است. ساختمان اتاق مطالعه موزه بریتانیا، الهام گرفته شده بود. دیوارهای کتابخانه با پرواز 600.000 باعث تقویت، و اتاق مطالعه اصلی دارای سقف طاقی است. مجموعه کتابخانه شامل بیش از 16 مورد است.

7. بوستون کتابخانه عمومی

این در 22 ایجاد شد و از آن زمان به اندازه کنونی خود را از مجموعه 1848 میلیون مورد افزایش یافته است، آن را به دومین در ایالات متحده است. کتابخانه مرکزی دو ساختمان، ساختمان جانسون و مک کین ساختمان تشکیل شده است. ساختمان مک کین خانه مجموعه ای از کتابخانه و نمایشگاه است.

6. کتابخانه ملی علامت گذاری به عنوان سنت، ونیز، ایتالیا

html>

/ 2 نظر / 192 بازدید
آموزش زبان

به شما یه راه آسون و رایگان برای یادگیری زبان معرفی می کنیم! سایت "آموزش زبان دات کام" جامع ترین سایت آموزش رایگان زبان های خارجی... همراه با چت روم و تالار گفتمان اختصاصی... www.amoozeshezaban.com منتظر شما هستیم...

بهزاد منفرد

چه پست خوبی بود به منم سر بزن اگر دوست داشتی تبادل لینک هم بکنیم