ترویج فرهنگ مطالعه با استفاده از ظرفیت دیگر دستگاه ها انجام شود

 

مدیرکل امور استان ها و انجمن های نهاد کتابخانه های عمومی کشور:ترویج فرهنگ مطالعه با استفاده از ظرفیت دیگر دستگاه ها انجام شود

در هشتمین گردهمایی کارشناسان انجمن ها ی کتابخانه های عمومی سراسر کشور در شهرکرد، حجت الاسلام سید علی حسینی مدیرکل امور استان ها و انجمن های نهاد کتابخانه های عمومی کشور بر ضرورت ترویج فرهنگ مطالعه با استفاده از ظرفیت سازمان ها تاکید کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی چهارمحال و بختیاری، مدیرکل امور استان ها و انجمن های نهاد کتابخانه های عمومی کشور اظهار داشت:کار و فعالیت در عرصه کتابخوانی به دوراز هیچ حاشیه سیاسی با هدف ارتقای فرهنگ جامعه از سوی متولیان کشور در دست انجام است.
وی از فرهنگ به عنوان اهرم توسعه کشور نام برد و گفت: تمام افرادی که در این حوزه مشغول به فعالیت هستند باید پیروی از منویات مقام معظم رهبری را در راستای پیشرفت و توسعه بیش از پیش کشور در دستور کار خود قرار دهند.
حسینی در ادامه انجمن ها را یکی از ارکان مهم و اصلی هر سازمان برشمرد و افزود: اگر سه رکن اصلی در هر سازمانی مورد توجه قرار بگیرد یکی از این ارکان مهم انجمن ها هستند، چرا که فعالیت انجمن ها در هر بستری قابل مشاهده و لمس است.
وی گفت: با توجه به اهداف سند چشم انداز 1404 کتابخانه ها، لازم است انجمن ها با بررسی این سند، بستر توسعه و پیشرفت کشور را بیش از گذشته فراهم نمایند تا کشور بتواند در آینده ای نزدیک به لحاظ فرهنگی، توسعه علمی و فن آوری حرف اول را درسطح خاورمیانه و آسیا داشته باشد.
حسینی با تاکید بر اینکه فعالیت در این عرصه از اجر اخروی برخوردار است، افزود: فعالیت در عرصه مطالعه و کتابخوانی لطف بزرگ الهی است که متولیان امر باید با استناد به آن بتوانند در راستای تحقق اهداف آن تلاش مضاعف داشته باشند.
/ 0 نظر / 20 بازدید