معرفی سایت های برتر مرجع در اینترنت

     

1111.jpg
معرفی سایتهای  برتر مرجع اینترنت

- هنگامیکه دنبال چیزی در دنیای مجازی بگردید، چه می‌کنید؟ در واقع بهتر است بگوییم کدام سایت را برای یافتن جواب سوال‌هایتان انتخاب می‌کنید؟ آمارها نشان می‌دهند که اغلب کاربران سرتاسر دنیا برای پیداکردن موضوع مورد نظرشان و جست‌وجوی دقیق‌تر، دایره‌المعارف آنلاین و گسترده Wikipedia و سایت‌های زیرمجموعه آن را انتخاب می‌کنند.
در حالی که این روزها اولین و بهترین راه رسیدن به جواب سریع در دنیای مجازی این دانش‌نامه آزاد است، وب‌سایت‌های دیگری هم وجود دارند که می‌توانند اطلاعات مورد نظر کاربران را به صورت دقیق و حتی تخصصی‌تر در اختیار آنها قرار دهند. به این ترتیب شاید بهتر باشد انتخابتان را محدود نکرده و با این وب‌سایت‌ها هم آشنا شوید.
وب سایت distancedegrees.com به تازگی فهرستی از وب‌سایت‌های اطلاع‌رسانی مناسب در هر حوزه و زمینه مختلف را منتشر کرده است که در زیر آنها را می‌خوانید.

وب‌سایت‌های عمومی
کاربران می‌توانند جواب سوالات مختلف خود را در این وب‌سایت‌ها پیدا کنند:
Infoplease: بازدیدکنندگان این وب‌سایت می‌توانند از آن به عنوان سالنامه، اطلس، دایره المعارف و فرهنگ لغت استفاده کنند. این وب‌سایت را می‌توان در آدرس infoplease.com پیدا کرد.
Fact Monster: این سایت برای کاربران جوا‌ن‌تر مناسب است؛ چون آنها می‌توانند جواب سوال‌های مربوط به مسائل ریاضیات، علوم، تاریخ، ورزش و ... را در آن پیدا کنند. برای این کار کافی است به آدرس
Factmonster.com مراجعه کرد.
About: این سایت مقالاتی با موضوع‌های مختلف و اطلاعات مفید را در اختیار کاربران گذاشته یا آنها را با سایت‌های مرتبط ارتباط می‌دهد. آدرس این سایت هم about.com است.
Refdesk: این وب‌سایت در آدرس refdesk.com منابع متعددی را در اختیار کاربران می‌گذارد تا امکان استفاده از دانش‌نامه، فرهنگ لغت و خواندن اخبار روز را به آنها بدهد.
Reference: وب سایت reference.com بخشی از وب‌سایت Dictionary.com است که یک منبع آنلاین برای دسترسی به مقالات فرهنگ‌نامه‌ها و فرهنگ لغت‌ها به حساب می‌آید.
Answers: وب‌سایت
answers.com به بازدیدکنندگانش قابلیت دسترسی به مقالات سایت‌ها و ژورنال‌های مختلف را می‌دهد.
Factbites: این وب‌سایت با آدرس factbites.com با استخراج اطلاعات از موتورهای جست‌وجو و فرهنگ‌نامه‌ها، اطلاعات دقیق و مرتبط‌ترین نتایج را به بازدیدکنندگان خود ارائه می‌دهد.

وب‌سایت‌های کتابخانه‌ای و مرجع
این وب‌سایت‌ها در واقع دسترسی کاربران به آرشیوهای کتابخانه‌ای و مراجع را ممکن می‌کنند:
Oxford Journals: در این وب‌سایت با آدرس Oxfordjournals.org کاربران می‌توانند به تمام مقالات و ژورنال‌های منتشر شده توسط دانشگاه آکسفورد دسترسی پیدا کرده و آنها را به صورت رایگان خوانده و دانلود کنند.
Ebrary: در این وب‌سایت کاربران می‌توانند به کتاب‌ها و ژورنال‌های تخصصی هم دسترسی پیدا کنند. برای این کار کافی است به آدرس Shop.ebrary.com مراجعه کنید.
Ibiblio: در این وب‌سایت با آدرس ibiblio.org کاربران می‌توانند از منابع مرجع مانند نقشه‌ها، کتاب‌ها، تصاویر و پروژه‌های تحقیقاتی استفاده کنند.
Libraryspot: در وب‌سایت libraryspot.com کاربران می‌توانند به منابع گوناگون کتابخانه‌ای دسترسی پیدا کرده و حتی به وب سایت‌های معتبر هم مرتبط شوند.
World cat: وب سایت
World cat.org در واقع یک کتابخانه آنلاین است که امکان دسترسی به کتاب‌ها و مرجع‌های مختلف را به کاربرانش می‌دهد.
Internet Public library: این وب سایت با جمع‌آوری گنجینه‌ای از سایت‌های معتبر می‌تواند کاربران را به مراجع مورد نظرشان مرتبط کند.
برای دسترسی به این وب سایت باید به آدرس ipl.com مراجعه کنید.

وب سایت‌های نوشته کاربران
این وب سایت‌ها مانند Wikipedia اطلاعاتی را از مقالات و نوشته‌های کاربران ارائه می‌کنند.
Scholarpedia: طراحی ظاهر و عملکرد سایت Scholarpedia.org بسیار شبیه Wikipedia است با این تفاوت که تمام مطالب آن توسط متخصصان زمینه‌های مختلف نوشته و تهیه می‌شوند.
World Brain Book: این وب سایت ابزاری است که در آن هر کاربر می‌تواند دانسته‌هایش را در موضوع‌های مختلف با دیگران به اشتراک بگذارد. برای این کار باید به آدرسWorld Brain Book.com مراجعه کرد.
Open – Site: این سایت با آدرس Open – Site.org یک دانش‌نامه آنلاین رایگان است که در آن مطالب نوشته شده توسط کاربران توسط متخصصان بازبینی می‌شود.
Duno: وب سایت Duno.com/wiki به تمام نویسندگان حرفه‌ای و آماتور امکان نوشتن مقالات را به‌صورت حق‌التحریر در یک برنامه تبلیغاتی می‌دهد.
Internet Ency clopedia: این وب سایت با آدرس
Internet -Ency clopedia.org که با نام Wikinfo هم شناخته می‌شود، بیشتر از مقالات و نتایج تحقیقات در موضوعات مختلف بهره می‌برد.
Conservapedia: در این وب‌سایت که شباهت زیادی با Wikipedia دارد، ‌اطلاعات و مراجع مختلف در موضوعات تاریخی و قدیمی با آدرس Conservapedia.com در اختیار کاربران قرار می‌گیرد.
Citizendium: این وب‌سایت با آدرس Citizendium.org بیشتر روی مطالبی با کیفیت و دسترسی بیشتر تاکید دارد تا تعدادمطالب.
WikiHow: وب‌سایت Wikihow.com/main-page با ساختار مرحله به مرحله به کاربران آموزش می‌دهد تا با هر چیزی چطور برخورد کرده و هر کاری را چطور انجام دهند.
Instructables: این وب‌سایت علاوه بر مطالب نوشته شده توسط کاربران، فیلم‌های ویدئویی گرفته شده توسط آنها درباره موضوعات مختلف را هم به نمایش می‌گذارد. این وب‌سایت در آدرس Instructables.com در دسترس است.
Veropedia: وب‌سایت Veropedia.com بهترین و پربیننده‌ترین مقالات آمده در سایت‌های Wikipedia را استخراج کرده و به کاربرانش ارائه می‌کند.

/ 0 نظر / 28 بازدید