جلسه ستاد برنامه ریزی اداره کل کتابخانه های عمومی استان همدان برگزار شد


   

جلسه ستاد برنامه ریزی اداره کل کتابخانه های عمومی استان همدان برگزار شد

اولین جلسه ستاد برنامه ریزی اداره کل کتابخانه های عمومی استان با حضور روسای کتابخانه-های عمومی شهرستانها و کارشناسان ستادی در دفتر مدیر کل برگزار شد .

 به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان همدان ،  ارشاد استعدادی مدیر کل اداره کتابخانه­های عمومی استان با اشاره به دغدغه های مقام معظم رهبری در خصوص سرانه پایین مطالعه در کشور ، منویات معظم له را چراغ راه برای کتابداران و مسئولان کتابخانه ها عنوان کرد .
وی اثر سنجی از کارها را مهمتر از نظر سنجی دانست و افزود: سنجش و رصد نتایج کار، نواقص را بر طرف و کار ها را پخته تر می کند.
وی گفت: تعامل سازنده و رایزنی­های مفید با شهرداری ها و فرمانداری ها می­تواند موجب ارتقای کتابخانه ها در سطح شهرستان ها شود .
در این جلسه از جواد معینی رئیس کتابخانه های شهرستان کبودرآهنگ به عنوان شهرستان برتر در تدوین سند راهبردی با اهدا کارت هدیه تقدیر شد و توکلی رئیس کتابخانه های شهرستان رزن به عنوان مدیر کل ستاد برنامه­ریزی انتخاب شد .
مستان مسئول برنامه ریزی اداره کل با اشاره به بودجه اداره کتابخانه های عمومی استان، برنامه ریزی برای کتابخانه ها را متفاوت با سالهای گذشته دانست و افزود : با توجه به نوع برنامه ریزی­ها روسای کتابخانه های عمومی شهرستان ها باید رایزنی و تعامل بیشتری با شهرداری ها و فرمانداری ها برای جذب و افزایش بودجه داشته باشند .
روسای کتابخانه های عمومی شهرستان ها با تاکید بر تلاش جهت تحقق منویات مقام معظم رهبری و اهداف ترسیم شده نهاد ، کمبود نیرو را یک معضل برای کتابخانه ها دانست و خواستار تامین نیرو شد.

/ 0 نظر / 21 بازدید