اولین جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی استان همدان به مناسبت گرامیداشت دیدار تاریخی

برگزاری جلسه انجمن کتابخانه های عمومی استان اولین جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی استان همدان به مناسبت گرامیداشت دیدار تاریخی کتابداران سراسر کشور با مقام معظم رهبری برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان ،علی اکبرفامیل کریمی سرپرست استانداری همدان بر پرداخت نیم درصد از درآمدهای شهرداریها به کتابخانه های عمومی به عنوان یک مکانیزم قانونی استان تاکید کرد.
سرپرست استانداری همدان در اولین جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی استان همدان که به مناسبت گرامی داشت دیدار تاریخی کتابداران سراسر کشور با مقام معظم رهبری برگزار گردید،ضمن اشاره به ماده 19 مصوب هیات وزیران اظهار داشت: بر اساس این ماده شهرداریها مکلفند تا پایان وقت اداری روز 15 هر ماه نیم درصد از کل درآمد ماه قبل خود را بصورت علی الحساب به حسابی که انجمن کتابخانه های عمومی معرفی نموده اند واریز نمایند.
جشنواره فیلم کودک یک جریان زلال فرهنگی است
       فامیل کریمی در ادمه افزود: فرصتی به کل شهرداریها با هماهنگی با فرمانداران محترم داده شود و پس از طی این مهلت زمانی در صورت عدم پرداخت نسبت به شهرداریهایی که قانون را اجرا ننموده اند اعمال قانون شده ومبلغ مورد نظر از حساب این شهرداریها برداشت می شود.
فامیل کریمی در ادامه این نشست براستفاده از فضاهای خالی دستگاه‌های اداری و اجرایی استان همدان برای راه‌اندازی کتابخانه‌های عمومی تأکید کرد.و اظهار داشت: در این خصوص آموزش و پرورش باید بیشتر وارد عمل شود.
وی به احداث کتابخانه مرکزی همدان اشاره کرد و گفت: تکمیل کتابخانه مرکزی همدان پس از 13 سال معطلی و وقفه با اختصاص اعتبارات میلیاردی انجام شد و این کتابخانه اکنون در غرب کشور نمونه است.
علی‌اکبر فامیل‌کریمی با بیان اینکه کتابخانه مرکزی همدان در سه ماه نخست بهره برداری از آن بیش از 350 هزار نفر مراجعه کننده داشته است،گفت: عملیات اجرایی کتابخانه های در دست ساخت استان همدان باید سرعت بگیرد.
       ارشاد استعدادی مدیر کل کتابخانه های عمومی استان همدان نیز در این خصوص افزود اداره کل کتابخانه ها آمادگی احداث کتابخانه های مشارکتی و انتفاعی با هر سازمان و یا دستگای که فضای مازا د و مناسب در اختیار این اداره قرار دهد را دارد.
       مدیر کل کتابخانه های عمومی استان در خصوص دریافت سهم قانونی کتابخانه ها از در آمد شهرداریها ماده 6 قانون تاسیس واداره کتابخانه های عمومی اظهار داشت متاسفانه در سال 1390 از 700 میلیون طلب کتابخانه های عمومی استان از شهرداریها فقط 240 میلیون تومان آن دریافت شده است.
/ 0 نظر / 22 بازدید