علم اطلاعات و دانش شناسی

کتابداری - انجمن کتابداران - آموزش کتابداری - اخبار فرهنگی و کتابداری

ارشاد استعدادی مدیر کل کتابخانه های عمومی و دبیر کمیته نهضت مطالعه مفید استان همدان

 تحقق فرامین مقام معظم رهبری در بحث کتاب عزم عمومی را طلب می کند

 

 

جلسه نهضت مطالعه مفید شهرستان فامنین در محل فرمانداری این شهرستان برگزار شد و در این جلسه ارشاد استعدادی مدیر کل کتابخانه های عمومی استان همدان ضمن تبریک ماه مبارک رمضان و میلاد امام حسن مجتبی (ع) ، دغدغه های مقام معظم رهبری را در مورد کتاب و کتاب خوانی یادآور شد و گفت : تحقق فرامین مقام معظم رهبری عزم عمومی را می طلبد که وظیفه همه می باشد در این راه قدم های موثری را بردارند .

وی ارتباط دقیق بین جوان وفضای مجازی را هم فرصت و هم تهدید خواند و افزود با پیشرفت های صورت گرفته باید جوانان را با استفاده از کتابخانه های دیجیتال به سمت مطالعه و برنامه های مفید کتابخانه سوق داد.

استعدادی ابراز امیدواری کرد با نگاه خوب مدیران شهرستان فامنین مصوبات هرجلسه عملیاتی شود . ایشان بستر سازی و تجهیز سخت افزاری و نرم افزاری را برای تمام کتابخانه ها ضروری دانست و اظهار داشت برای تامین نیاز های کتابخانه نیم درصد شهرداری باید پرداخت شود . استعدادی در ادامه خواستار حضور نخبگان و علمای شهرستان در جلسات کمیته نهضت مطالعه مفید شد.

فرماندار شهرستان نیز با آرزوی قبولی طاعات و عبادات اعضای انجمن اظهار داشت : با توجه به چهارمین سال ارتقا بخش فامنین به شهرستان و تغییر مبلمان شهری ، توسعه شهرستان منوط به توسعه فرهنگی است . وی از همه عوامل رسانه ای خواست برای اجرایی شدن منویات مقام معظم رهبری برنامه هایی مدون داشته باشند . باب الحوایجی با مهم ارزیابی کردن جلسه نهضت مطالعه مفید پیگیری مصوبات جلسات و منظم برگزار شدن جلسه را خواستار شد .

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان همدان ارشاد استعدادی مدیر کل این اداره در جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان فامنین ضمن تبریک ماه مبارک رمضان و و تاکید بر خود سازی در این ماه عزیز ، پرداخت نیم درصد در آمد شهرداری ها را یک وظیفه و قانون دانست و افزود : پرداخت نیم درصد مرّ قانون بوده و نباید به آن بصورت بدهکاری یا بستانکاری نگاه کرد . وی افزود : با توجه به مناسبت های مختلف در طول سال می توان از خیرین در ساخت و تجهیز کتابخانه استفاده کرد و خواستار حضور خیرین در اینگونه جلسات شد . ایشان ساخت سالن مطالعه در تنها کتابخانه شهید مطهری را ضروری دانست و مقرر شد که در سال جاری این سالن ساخته شود .

فرماندار شهرستان نیز با تبریک میلاد امام حسن مجتبی (ع) تاکید کرد : با تعامل همه دستگاههای عضو انجمن و مرتبط با بحث کتاب و کتابخوانی جایگاه شهرستان در این بحث از حالت فعلی ارتقا پیدا خواهد کرد . ایشان خواهان برنامه ریزی مدون از طرف انجمن شد و گفت : جلسات بصورت منظم برگزار شده و تمام مصوبات آن باید پیگیری و اجرایی شود .

 

 

[ ۱۳٩۱/٥/۱٩ ] [ ۱٢:۱٦ ‎ب.ظ ] [ جمشید چایانی - کارشناس ارشد علم اطلاعات و دانش شناسی دانشگاه علوم تحقیقات تهران ]

[ نظرات () ]

مجله اینترنتی دانستنی ها ، عکس عاشقانه جدید ، اس ام اس های عاشقانه