علم اطلاعات و دانش شناسی

کتابداری - انجمن کتابداران - آموزش کتابداری - اخبار فرهنگی و کتابداری


   
جلسه ستاد برنامه ریزی اداره کل کتابخانه های عمومی استان همدان برگزار شد

اولین جلسه ستاد برنامه ریزی اداره کل کتابخانه های عمومی استان با حضور روسای کتابخانه-های عمومی شهرستانها و کارشناسان ستادی در دفتر مدیر کل برگزار شد .

 به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان همدان ،  ارشاد استعدادی مدیر کل اداره کتابخانه­های عمومی استان با اشاره به دغدغه های مقام معظم رهبری در خصوص سرانه پایین مطالعه در کشور ، منویات معظم له را چراغ راه برای کتابداران و مسئولان کتابخانه ها عنوان کرد .
وی اثر سنجی از کارها را مهمتر از نظر سنجی دانست و افزود: سنجش و رصد نتایج کار، نواقص را بر طرف و کار ها را پخته تر می کند.
وی گفت: تعامل سازنده و رایزنی­های مفید با شهرداری ها و فرمانداری ها می­تواند موجب ارتقای کتابخانه ها در سطح شهرستان ها شود .
در این جلسه از جواد معینی رئیس کتابخانه های شهرستان کبودرآهنگ به عنوان شهرستان برتر در تدوین سند راهبردی با اهدا کارت هدیه تقدیر شد و توکلی رئیس کتابخانه های شهرستان رزن به عنوان مدیر کل ستاد برنامه­ریزی انتخاب شد .
مستان مسئول برنامه ریزی اداره کل با اشاره به بودجه اداره کتابخانه های عمومی استان، برنامه ریزی برای کتابخانه ها را متفاوت با سالهای گذشته دانست و افزود : با توجه به نوع برنامه ریزی­ها روسای کتابخانه های عمومی شهرستان ها باید رایزنی و تعامل بیشتری با شهرداری ها و فرمانداری ها برای جذب و افزایش بودجه داشته باشند .
روسای کتابخانه های عمومی شهرستان ها با تاکید بر تلاش جهت تحقق منویات مقام معظم رهبری و اهداف ترسیم شده نهاد ، کمبود نیرو را یک معضل برای کتابخانه ها دانست و خواستار تامین نیرو شد.

[ ۱۳٩۱/٤/٢۱ ] [ ۱٢:٢٤ ‎ب.ظ ] [ جمشید چایانی - کارشناس ارشد علم اطلاعات و دانش شناسی دانشگاه علوم تحقیقات تهران ]

[ نظرات () ]

مجله اینترنتی دانستنی ها ، عکس عاشقانه جدید ، اس ام اس های عاشقانه